|E diel, Qershor 25, 2017

Spinaqi, ushqimi që ruan sytë dhe trurin. 

spinaqi    Përveçse ushqen muskujt, spianqi shërben si rigjenerues për nervat, ul kolesterolin dhe mbron retinën e syve, ndaj duhet konsumuar sa më shpesh.

Sidomos femrat pas moshës 50 vjeçare duhet ta konsumojnë rregullisht për të mbajtur nën kontroll peshën, kolesterolin, tensionin e lartë etj.
Nëpërmjet ngrënies së spinaqit forcohet memoria dhe funksionimi i trurit.

Studiuesit e Karolinska Institutet në Stokholm të Suedisë, analizuan efektet fizike të spinaqit te një grup vullnetarësh, duke e përdorur në gatime të ndryshme, shpesh të shoqëruar me vaj ulliri dhe limon.
U vu re një përmirësim i gjendjes së retinës së syve, veçanërisht tek ata persona që kishin nisur të shfaqnin ankesat e para lidhur me shikimin.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohet 30 vjeçari, kultivonte hashash https://t.co/q0FY78djYP https://t.co/E4Mnv5SBvI
11,395 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
bledi-mane
Populli i Librazhdit letër falenderimi popullit të Brukselit

Nga BLEDI MANE - I dashur popull martir brukselas! Keto momente te veshtira ne gjendemi prane jush sic i qendron...

Close