|E shtunë, Nëntor 18, 2017

Spitalet private fshehin abordet, në Fier 374 aborde 

Numri i aborteve në vendin tonë mbetet i lartë.

Gjatë vitit 2016 vetëm nga maternitetet publike janë raportuar rreth 6000 mijë aborte.  Por ky numër është më i madh pasi që prej viti 2014 spitalet private fshehin rastet.

Një fenomen shqetësues për ekspertët e shëndetit publik është aborti tek të miturat.

Sa i përket qyteteve me numër më të lartë abortesh, kryeson Tirana, pastaj renditen Durrësi, Vlora, Fieri dhe Berati.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Elstat: Një e katërta e grekëve të kërcënuar nga varfëria.

Greqi - Rreth një e katërta e grekëve (23,1 për qind) vazhdonin të ishin të kërcënuar nga varfëria në vitin...

Close