|E premte, Shkurt 23, 2018

Spitali I Fierit pa neurolog, vdes pacienti në Tiranë 

Fier – Për afro dy muaj Spitali Rajonal  Fier nuk ka neurollog pasi edhe dy që ishin nuk punojnë më në këtë spital rajonal.  Njëri iku në Gjermani dhe tjetri kaloi në spital privat.

Një natë më pare një pacient I moshuar nuk u trajtua per kete arsye, munges mjekësh  dhe vdiq në Tiranë, pohuan për alb365 të afërm të viktimës

Edhe pse Kryeministri Rama ka pohuar se e mbulojnë me patronazh, kjo nuk zgjidh problemin.   Vjen një neurolog nga spitali ushtarak dy ditë në javë vetëm për vizita ambulatore në poliklinikën qëndrore, por  nuk mbulonë urgjencat që është kryesore

Bëhet fjalë për rreth 250,000 banorë.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kush është i Paligjshëm dhe i Turpëruar nga reforma jo-transparente në Ministrinë e Arsimit?

    Tiranë - A...

Close