|E hënë, Korrik 24, 2017

Sterilet , dy here me shume te rrezikuar nga vdekja. 

59sherimj  Meshkujt të cilët janë jopjellor për shkak të defekteve me spermën, kanë një rrezik shumë më të lartë për të vdekur në moshë të re. Kush i ka dy ose më shumë anomalitë ka të dyfishtë rrezikun e vdekjes në një periudhë vëzhgimi, prej tetë vitesh.
Kjo duke e krahasuar me njerëzit e tjerë normal. Këto fakte vinë nga një studim i kryer nga Universiteti Stanford.
Një problem i studiuar pak- Michael Eisenberg, një nga autorët e studimit, theksoi: “Pirja e duhanit dhe diabetit – dyfishon rrezikun e vdekshmërisë. Por të njëjta përqindje rrezikut tregon dhe infertilitetit mashkullor, megjithatë kjo është çështje më pak e studiuar”.
Rezultati – Eksperti shpjegon: “Njerëzit me spermë të varfër në cilësi, normën e vdekshmërisë e kanë dy herë më të lartë se të tjerët.”. Sa më i madh të jetë numri i anomalive, aq më e lartë është shkalla e vdekshmërisë.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
A e puthi Chris Martin Dua Lipën?

Këngëtarja e njohur Dua Lipa përveç muzikës që bën, ajo kohëve të fundit është përfolur shumë për jetën e saj...

Close