|E enjte, Qershor 29, 2017

Sting : Ja pse s’ua lë pasurinë fëmijëve të mi. 

20121020-sting-600-1350750133     Legjenda e muzikës, Sting, tha për Daily Mail se fëmijët e tij nuk do të marrin asnjë qindarkë prej tij, kur ai të vdesë. Sting, i cili u rrit në një familje të varfër në Angli, ka një pasuri që vlen 300 milion dollarë. Tani, ai dëshiron që fëmijët e tij ta krijojnë vetë fatin e tyre. “Atyre do t’u duhet të punojnë.

Të gjithë fëmijët e mi e dinë këtë dhe rrallë më kërkojnë ndonjë gjë, gjë që unë e respektoj dhe e vlerësoj,” – tha ai. “Sigurisht, nëse ata janë në telashe unë do t’i ndihmoj. Ata kanë etikën e punës që i bën të duan të arrijnë suksesin me meritën e tyre”.

Muzikanti 62-vjeçar u shpreh se gjashtë fëmijët e tij nuk do të mund të trashëgojnë shumë nga paratë e tij. Sting ka 100 persona që punojnë për të dhe shumica e parave të tij po firojnë.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
MAS publikon raportin e Maturës Shtetërore.

Tiranë - Ministria e Arsimit dhe Sportit prezantoi sot, raportin publik të Maturës Shtetërore 2013-2014, gjatë një aktiviteti të zhvilluar...

Close