|E enjte, Korrik 27, 2017

STOP mbivendosjes pronave, deri në fund të dhjetorit verifikim pasurive e bizneseve të prokurorëve e gjyqtarëve (video) 

Fier – Lidhja on line e zyrës së ZRPP Fier me zyrat e gjendjeve civile ka bërë që ti jepet fund njëherë e mirë  mbivendosjes së pronave. Këtë fakt e ka pohuar drejtori I ZRPP Fier Gani Bendo I cili spjegonë se nëpërmjet këtij sistemi qytetari paraqitet me kartën e identitetit dhe jep ID e cila nëpërmjet programit bënë që të shkakohen të gjitha të dhënat e qytetarit.

Nuk ka pse të rri e të presë qytetari nëpër radha , ka pohuar Bendo. Ai ka pohuar se në rastet e mbivendosjes  së pronave  qytetari I drejtohet gjykatës nuk ka përse ta kërkojë të drejtën në ZRPP .

Kreu I hipotekës Fier ka pohuar se pritet dalja e një ligji për përcaktimin e një kuote që do të paguhet në rastet kur qytetarët kanë tapi të vjetra të para 1990 por nuk kanë hipotekë dhe si këto raste ka shumë qytetarë, pohoi Bendo jo vetëm në Fier por edhe në qytete të tjera të vendit, pritet  brenda një kohe shumë të shkurtër, ka thënë ai

Po sipas Bendos mësohet se shumë shpejt zyrat e ZRPP do të lidhen on line me zyrat e tatim – taksave

Nga biseda me Bendon mësuam se brënda muajit dhjetor nëpërmet këtij sistemi on line me gjendjet civile dhe tatim – taksat  do të kryhet verifikimi I bizneseve dhe pasurive të gjyqtarëve e prokurorëve, sa biznese e pasuri kanë ata apo të afërmit e tyre.

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ksamilit të ‘mbarsur’ i plasin ujrat (foto e video) https://t.co/fz40qwG8vP https://t.co/U6TAxehqG0
11,299 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Aksidenti, humb jetën drejtuesi i mjetit

Lushnje - Një 32 vjecar humbi jetën në orët e para të mëngjesit në aksin Lushnje-Rrogozhinë. Viktima Edvin Boçi ka...

Close