|E hënë, Korrik 24, 2017

STOP ne pyllin e Divjakes, eshte dizinfektuar. 

Oazi-Divjakee11Lushnje – Banorët e Divjakët dhe pushuesit janë njoftuar këto ditë të mos frekuentojnë pyllin, pasi ka filluar dezinsektimi me mjete motorike me spërkatje, që mund të shkaktojë problem për shëndetin.
Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj, i shoqëruar nga deputeti i zonës së Divjakës, Erion Braçe, kanë shkuar sot në këtë zonë për të nisur desinsektimin dhe mbyllur atë në tetor.
Ministri Beqaj e bëri të ditur që në fillim se ky process po ndodh falë këmbënguljes së deputetit Erjon Braçe
Braçe është treguar optimist për këtë “pastrim”, pasi e sheh të lidhur atë me ardhjen e turistëve. Ai ka theksuar se Divjaka është një bukuri, së cilës duhet t’i ruajmë vlerat,

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Arrestohen 2 shtetas, njëri po tentonte të vidhte bagëtinë e komshiut

Lushnje - Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, arestuan në flagrancë shtetasin Artan  Xhafa, 21 vjeç, banues në lagjen Nr.2 Rrogozhinë. Në...

Close