|E hënë, Shtator 25, 2017

STOP ne pyllin e Divjakes, eshte dizinfektuar. 

Oazi-Divjakee11Lushnje – Banorët e Divjakët dhe pushuesit janë njoftuar këto ditë të mos frekuentojnë pyllin, pasi ka filluar dezinsektimi me mjete motorike me spërkatje, që mund të shkaktojë problem për shëndetin.
Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj, i shoqëruar nga deputeti i zonës së Divjakës, Erion Braçe, kanë shkuar sot në këtë zonë për të nisur desinsektimin dhe mbyllur atë në tetor.
Ministri Beqaj e bëri të ditur që në fillim se ky process po ndodh falë këmbënguljes së deputetit Erjon Braçe
Braçe është treguar optimist për këtë “pastrim”, pasi e sheh të lidhur atë me ardhjen e turistëve. Ai ka theksuar se Divjaka është një bukuri, së cilës duhet t’i ruajmë vlerat,

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Berisha për ministrat: Shukriu është lule…

Ish-kryeministri Sali Berisha paralajmëroi në seancën e kaluar të Parlamentit se ka të tjera video të ngjashme me atë të...

Close