|E hënë, Korrik 24, 2017

Studimi/ Djem kë do të preferoni, erotizmin apo ushqimin? 

Erotizmin apo ushqimin, kë do të zgjidhnin më parë djemtë?

Nuk vlen dhe shumë për meshkujt. Një studim i bërë për meshkujt, se kë do të zgjidhnin të parën ushqimin apo marrëdhëniet seksuale, rezultatet nuk ishin dhe shumë surprizë.

Sipas studimit të bërë nga nga Kolegji Universitar i Londrës, meshkujt edhe nëse ishin me stomakun bosh,  sërish do të zgjidhnin të parin, seksin.

Ndërsa tek femrat ndodh e kundërta. Ato seksin e shohin si gjënë e fundit që duan kur janë të uritura.

Por nuk duhet t’u vëmë aspak faj vajzave, sepse nuk është në dorën e tyre.

Scott Emmons, autor i studimit, tregon se shkak për këtë janë disa ndryshime neuronesh në trurin e mashkullit që nuk janë tek truri i femrës dhe anasjelltas.

Këto neurone janë përgjegjëse dhe për përzgjedhjen e dëshirave të tjera seksuale.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja votat për Topin e Artë, Ronaldo i pari .

Cristiano Ronaldo ka qenë bindshëm para Lionel Messit dhe Manuel Neuerit në garë për Topin e Artë. Ylli i Real...

Close