|E diel, Janar 22, 2017

Stuhia – Ndërpritet ndeshja Shqipëri 1 – 1 Maqedoni

Shkodër – Ndeshja që po luhet në Loro Boriçi u nderpre nga reshjet e shiut ne minuten e 75′.

Maqedonia arriti të barazojë shifrat pas një gabimi trashanik të mbrojtjes kuqezi falë Alioski në minutën e 51.

Ndërkohë një stuhi e madhe shiu ka nisur në qytetin e Shkodrës, duke e vështirësuar ndeshjen në Loro Boriçi

Pjesa e parë ka përfunduar me rezultatin 1-0 pas golit të shënuar nga Armando Sadiku që në minutën e 9.

Me këtë formacion nisi Shqipëria përballë Maqedonisë:

Formacioni i Shqipërise: Berisha, Hysaj, Gjimshiti, Agolli, Sadiku, Kukeli, Xhaka, Mavraj, Hyka, Abrashi, Gashi.

Maqedonia: Zahov, Zhuta, Ristevski, Mojsov, Sikov, Alioski, Pandev, Hasani, Ristovski, Stjepanovic, Spirovski.