|E enjte, Qershor 22, 2017

Sudani premton lirimin e gruas me varje. 

Αλυσοδεμένη_στη_φυλακή_κρατούν_την-a8764c1e10673c5a1d30837ed2dbdd77   Sudan – Ministria e Jashtme e Sudanit thotë se gruaja sudaneze e dënuar me varje pasi nuk pranonte të hiqte dorë nga feja e krishterë, do të lirohet brenda disa ditësh, pas reagimit të fortë ndërkombëtar në përgjigje të dënimit të saj për braktisjen e fesë islame.

Zëdhënësi i ministrisë Abdullah al-Azraq njoftoi vendimin dje në Kartum, disa ditë pasi 27-vjeçarja Mariam Yahya Ibrahim lindi fëmijën e dytë në burg, ndërsa priste ekzekutimin. Ajo ka një djalë 20 mujor.

Ajo ka një nënë të krishterë dhe një baba mysliman dhe është rritur si e krishterë, pasi babai braktisi familjen. Ajo thotë se kurrë nuk e ka konsideruar veten myslimane, pavarësisht nga ligji sudanez që i thotë se fëmijët marrin fenë e babait.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ndalohet gazetaria ruse dhe një ukrainas në Rahovec

Kosovë - Policia e Kosovës ka ndaluar, të enjten, dy shtetas të huaj në rajonin e Rahovecit, me dyshimin se...

Close