|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Sulm mbi Mekë 

Një anije luftarake e SHBA-së ka qenë cak i dy raketave të lëshuara nga territori i Jemenit, që kontrollohet nga forcat rebele Shii-te, transmeton express

Një zëdhënës i marinës ka thënë më 9 tetor se nga sulmi nuk ka pasur dëme materiale dhe njerëzore pasi dy raketet kanë rënë në ujë dhe nuk kanë goditur luftanijen amerikane.

Në të njëjtën ditë, një raketë nga Jemeni ka pasur për cak një bazë ajrore saudite në qytetin e Mekës, kanë thënë autoritetet saudite. Edhe kjo raketë nuk ka shkaktuar dëme.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Tsipras – Ramës, Respektoni minoritetin

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Greqisë, Aleksis Tsipras kanë zhvilluar një takim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mediat greke kanë zbardhur bisedën, sipas të cilave kryeministri...

Close