|E mërkurë, Janar 17, 2018

Sulm terrorist , 2 të vdekur 

Turqi – Prefekti i Adana-s, Mahmut Demirtaş, në lidhje me këtë ka thënë se në shpërthim kanë humbur jetën 2 qytetarë, dhe janë plagosur 16 të tjerë.

ADANA (AA) – Si pasojë e një shpërthimi i cili ka ndodhur në një mjet në autoparkun e prefekturës së qytetit Adana në Turqi, 2 persona kanë humbur jetën dhe 16 të tjerë kanë mbetur të plagosur, raporton Anadolu Agency (AA).

refekti i Adana-s, Mahmut Demirtaş, në lidhje me këtë ka thënë se në shpërthim kanë humbur jetën 2 qytetarë, dhe janë plagosur 16 të tjerë.

“Rreth orës 08.05 (me orën lokale) një automjet ka shpërthyer në hyrje të prefekturës. Sipas informacioneve të para thuhet se mendohet që ngjarja është kryer nga një grua” ka thënë ndër të tjera prefekti Demirtaş.

Sipas informacioneve të marra mësohet në vendngjarje janë dërguar ambulanca të shumta dhe zjarrfikëse. Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar edhe mjete të tjera, si dhe është dëmtuar edhe ndërtesa e prefekturës.

Nga ana tjetër Këshilli I Lartë i Transmetimeve Televizive dhe Radios (RTÜK), ka deklaruar se është ndaluar publikimi i lajmeve në lidhje me ngjarjen për një periudhë të përkohshme.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Plas në Elbasan, PS dhe LSI nisin “kacafytjet” për postet.

Ndarja e posteve ka qenë...

Close