|E diel, Qershor 25, 2017

Sulm terrorist , 2 të vdekur 

Turqi – Prefekti i Adana-s, Mahmut Demirtaş, në lidhje me këtë ka thënë se në shpërthim kanë humbur jetën 2 qytetarë, dhe janë plagosur 16 të tjerë.

ADANA (AA) – Si pasojë e një shpërthimi i cili ka ndodhur në një mjet në autoparkun e prefekturës së qytetit Adana në Turqi, 2 persona kanë humbur jetën dhe 16 të tjerë kanë mbetur të plagosur, raporton Anadolu Agency (AA).

refekti i Adana-s, Mahmut Demirtaş, në lidhje me këtë ka thënë se në shpërthim kanë humbur jetën 2 qytetarë, dhe janë plagosur 16 të tjerë.

“Rreth orës 08.05 (me orën lokale) një automjet ka shpërthyer në hyrje të prefekturës. Sipas informacioneve të para thuhet se mendohet që ngjarja është kryer nga një grua” ka thënë ndër të tjera prefekti Demirtaş.

Sipas informacioneve të marra mësohet në vendngjarje janë dërguar ambulanca të shumta dhe zjarrfikëse. Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar edhe mjete të tjera, si dhe është dëmtuar edhe ndërtesa e prefekturës.

Nga ana tjetër Këshilli I Lartë i Transmetimeve Televizive dhe Radios (RTÜK), ka deklaruar se është ndaluar publikimi i lajmeve në lidhje me ngjarjen për një periudhë të përkohshme.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Digjen 3 automjete https://t.co/iXuCmA6hjv https://t.co/rcQwtIjavO
11,395 people follow ALB365
Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
aeroport tirane
Aeroporti “Nënë Tereza” – Kinezët marrin në zotërim 100% të kapitalit të TIA

Aeroporti i vetëm në Shqipëri Tirana International Airport tashmë ka kaluar  në  pronësi të kompanisë kineze China Everbright Limited.Në bazë...

Close