|E martë, Korrik 25, 2017

Supergrabitje në Tiranë, autorët çajnë murin e argjendarisë 

Një tjetër supërgrabitje regjistrohet në Tiranë. Një argjendari në zonën e Pazarit të Ri, pranë sheshit “Avni Rrustemi” është grabitur më një skemë të ngjashme me atë të bankës në zonën e ish-Bllokut.

Grabitja është konstatuar nga pronarët mëngjesin e sotëm kur kanë shkuar për të hapur dyqanin.

Autorët, të cilët besohet se kanë qenë disa, kanë çarë dy mure për të depërtuar deri në pjesën e argjendarisë.

Grabitësve u është dashur fillimisht të çajnë murin e një lokali ngjitur me argjendarinë, i cili është në pronësi të të njëjtit pronar.

Dhe pas kësaj ata kanë çarë murin e argjendarisë, duke bërë dhe grabitjen. Autorët e grabitjes janë kujdesur që të mos lënë gjurmë, duke prishur sistemin e kamerave.

Në një prononcim për Ora News, pronarët pretenduan se u janë grabitur 600 mijë euro mall, por kjo mbetet ende e pakonfirmuar zyrtarisht.

Grabitja konfirmohet nga burime brenda policisë së Tiranës, të cilët thanë se po kryejnë të gjitha vepriemt proceduriale për identifikimin e autiorëve dhe arrestimin e tyre.

Në këtë kuadër janë sekuestruar si provë materiale kamerat e bizneseve të tjera që ndodhen në zonë.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ambasada italiane në Tiranë: Punë të mbarë President Ilir Meta https://t.co/27y7WmgWjv https://t.co/xN7eeqHf5t
11,309 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
E dashur opozitë, po ngrihen bunkerët ( foto lajm)

Tiranë - Bunkeri . E dashur opozitë, po ringrihen bunkerët edhe aty ku nuk i ngritën para 50 vitesh Një simbol...

Close