|E diel, Dhjetor 17, 2017

SYRIZA shumë pranë fitores . 

SyrizaGreqi – SYRIZA do të fitojë zgjedhjet e parakoshme parlamentare të 25 janarit, parashikojnë 12 sondazhet e orëve të fundit si edhe një studim statistikor i Universitetit të Maqedonisë, shkruan sot gazeta greke ”Kathimerini”.

Gazeta bën një mesatare të 13 sondazheve dhe nxjerr se SYRIZA do të marrë 29,5 për qind të votave, ”Demokracia e re” 25,7, ”To Potami” gjashtë, ” ” 5,2, KKE 4,8 dhe PASOK-u katër për qind. Ndërkohë, 10,9 për qind e grekëve janë ende të pavendosur. Megjithatë, gazeta thotë se është shumë e vështirë të parashikosh nëse SYRIZA do të mund të qeverisë e vetme vendin.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
1 nëntor fillon aksioni për prishjen e ndërtimeve përgjatë lumit Gjanica.

Fier - Në 1 nëntor të këtij...

Close