|E enjte, Qershor 29, 2017

Tahiri: Nuk ka Zot që iu mbron, por dorëzohuni! 

     Tirane – MinistSajmir-Tahiri-Artan-Didi-640x463ri i Brendshëm Saimir Tahiri iu ka bërë thirrje autorëve të sulmit në Lazarat të hedhin armët dhe të dorëzohen, duke shprehur vendosmërinë se nuk ka kthim prapa nga policia.
Tahiri tha se se forcat e rendit janë në dijeni se më kë kanë të bëjnë ndërsa ka paralajmëruar 27 personat që qëlluar mbi policinë të dorëzimi, pasi nuk ka Zot që i mbron.

“Jemi të ndërgjegjshëm që po luftojmë mafian e krimin.Ne nuk kemi aspak ndërmend të ndalemi. Drejtësia ka një cmim e seicili do të paguajë cmimin e vet. Në këto momente një aksion i shkallës së gjerë po zhvillohet. Iu bëj thirrje banorëve të Lazaratit të distancohen nga kriminelët. Kolegët e policisë janë në Lazarat e kanë nevojë për mbështetjen e të gjithëve. Thirrje medias e publikut se lufta kudër krimit kërkon kohën vet por edhe sakrifica. Bëj thirrje dhe atyre që edhe tani në këto moment kanë marrë armët në Lazarat keni bërë llogaritë shumë gabim mos mendoni se ka zot në tokë se do ju dalë zot nëse kundërshtoni me armë polcinë e shtetit. Hidhni armët dhe lini policinë të bëjë detyrën në të kundërt forca e ligjit do të veprojë si asnjë herë tjetër. Jemi në mbështetje të plotë”, ka thënë ministri Tahiri.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Grabiten, vriten e hidhet në humnerë çifti çek

Dy turistë çekë janë vrarë dhe më pas janë hedhur në greminë bashkë me mjetin e tyre në zonën e...

Close