|E hënë, Shkurt 19, 2018

Të burgosurit në Fier nuk kan uj të pijshëm 

Fier – Për të tretën ditë me radhë të burgosurit në burgun e Fierit nuk kan uj  pasi ky po shkon i ndotur. Sipas informacionit të ardhur në redaksinë e alb365 nga një i burgosur mësohet se uji po shkon i ndotur dhe nuk mund të përdoret për asnjë gjë.

Edhe një dyqan që ishte brenda në burg  ku merrnin uj të pijshmëm është mbyllur. Nuk kemi uj as për të pirë dhe as për tu larë, pohoi ai për alb365.

Mësohet se nga dalja prej shtratit i lumit Vjosa u përmbytën puset e ujit ku furnizohet qyteti i Fierit me uj të pijshmëm. Duhen disa ditë që puset të lahen , pastrohen e dizifektohen që të rikthehenm në gjenjde të përdorëshme, por kjo sdo të thotë që burgu të mos ketë edhe uj për të pirë

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Besart Berisha triunfon në Australi

“Besart Berisha thotë se është...

Close