|E premte, Prill 28, 2017

Të dielën ndërrohet ora 

Të dielën e 30 tetorit akrepat e orës do të zhvendosen 60 minuta prapa.

Ndryshimi i orës do të ndodhë në orën 03:00 të mëngjesit, dhe ora do të shkojë 02:00.

Falë zhvendosjes së akrepave të orës ju do mund të flini një orë më shumë.

Ndryshimi i orës bëhet për të shfrytëzuar më mirë dritën diellore dhe për të kursyer energji elektrike.

Datat e fillimit të periudhës së orës së verës dhe përfundimin e saj, që tani respektivisht janë e diela e fundit e marsit dhe e diela e fundit e tetorit, vendosen në mënyrë të qëndrueshme nga norma europiane.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Foto hit në internet. Shfaqet në qiell harta e Shqipërisë dhe Skënderbeu https://t.co/jdtwSfeYdR https://t.co/ko8rMn0Pz3
11,371 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Balla publikon foto: Flamur Bega i minave me sahat krah Bashës e Topallit

Tiranë - Në seancën e sotme të kuvendit nënkryetari i Grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla publikoi foto ku Lulzim...

Close