|E hënë, Korrik 24, 2017

Te dobesohemi duke ngrene. 

Të hahet vazhdimi5343ca03df8ccsht? Por ke frikë mos shëndoshesh më shumë se ç’duhet? Atëherë ndiq këto këshilla praktike dhe ke për të parë sesi mund ta shuash urinë.

– Në vend të një pijeje me sheqer, zgjidhni më mirë një gotë qumësht të skremuar.

– Ushqimet e ngurta ju ngopin më shumë. Zgjidhini ato në vend të ushqimeve të lëngshme, si supat etj.

– Llogaritni që një vakt të zgjasë rreth 30 minuta. Hani ngadalë, lëvizni nëpër shtëpi dhe kafshatat bëjini më të vogla se zakonisht.

– Në listën e ushqimeve që mund t’ju ndihmojnë për ta frenuar oreksin tuaj dhe të ndjeheni më të ngopur janë: drithërat, fasulet dhe perimet.

– Shtoni perime të grira sipër makaronave.

– Para ngrënies, konsumoni një sallatë ose supë perimesh.

– Shto fasule sipër supave dhe gatesave të bëra me vezë.

– Hani sa më shumë proteina në çdo vakt apo produkte të qumështit.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Sali Berisha shpartallon grupin anti-Basha. https://t.co/R9r2HMsCIB https://t.co/JPBARzCxsh
11,311 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Nis festa kuq e zi në Danimakë

Danimarkë - Shqipëria do të përballet sot në 20:45 me Danimarkën për Eliminatoret e Euro 2016. Ndërsa kombëtarja kuqezi do...

Close