|E hënë, Shkurt 19, 2018

Të rrezikosh jetën për muskujt 

Brazil – Dy vëllezër brazilianë me muskuj jashtë normales kanë zbuluar sekretin e trupit të tyre të përbindshëm: injektimet e rregullta të kimikateve të rrezikshme.

Tony ‘Hulk’ Geraldo (49 vjeç) dhe Alvaro ‘Conan’ Pereira (50 vjeç) kanë nisur të bëjnë injektime që në adoleshencë për t’u bërë sa më të mëdhenj të jetë e mundur.

Burrat nga Rio de Zhaneiro thonë se më parë kanë qenë të fiksuar pas muskujve, ndërsa tani mendojnë se e kanë situatën nën kontroll.

Përveç injeksioneve, vëllezërit stërviten 4 orë në ditë dhe ndjekin një dietë shumë strikte, nga e cila konsumojnë 4000-6000 kalori në ditë.

Mjekët i kanë këshilluar vëllezërit muskulozë që të mos injektojnë më kimikatin Potenay B12, pasi ai është për kuajt.

 

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Përballje mes “vllezërish” në Euro 2016

Kombëtarja shqiptare do ta nis...

Close