|E enjte, Shkurt 23, 2017

Tërmet edhe më i fortë në Itali 

Itali – Një tjetër tërmet i fortë është regjistruar në Itali.

Lëkundja sizmike kishte një fuqi prej 6.3 ballësh, më i fortë se tërmeti i mëparshëm.

Raportohen për të paktën dy persona të plagosur.

Tërmeti ka shkaktuar panik tek banorët në zonën e Perugia-s, të cilët kanë braktisur banesat e tyre.

“Për momentin nuk kemi të dhëna për të plagosur apo viktima. Situata më e rëndë paraqitet në Kastelsantanxhelo, në Nera, ku mungon energjia elektrike”, ka deklaruar ndërkohë kreu i Mbrojtjes Civile, Cesare Spuri.

Më herët, një tërmet prej 5.4 ballësh goditi pjesën qendrore të vendit.

Italia lëkundet sërish nga një tërmet edhe më i fortë

Më të forta lëkundjet kanë qenë në qytetet Abruzzo dhe Marche, por lëkundje të lehta janë ndjerë edhe në Umbria, Lazio, Abruzzo si dhe në Romë.

Mediat italiane deri tani nuk raportojnë për dëme materiale të mëdha material apo në njerëz. Epiqendra e tërmetit ka qenë mes Perugias dhe Maceratas.

Sizmiologët italianë bëjnë me dije për mediat vendase se është riaktivizuar tërmeti i mëparshëm që shkaktoi qindra viktima e të plagosur.

Si pasojë e tërmetit është ndërprerë energjia elektrike në shumë zona. Tërmeti fillestar është shoqëruar edhe me dy lëkundje të tjera prej 2.6 dhe 2.5 ballë.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Vdes 52 vjeçari, e godet freza duke punuar tokën https://t.co/o0vPH1r2ef https://t.co/Ium6VJYj6D
507 people follow ALB365
Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC Twitter Pic drita_ho Twitter Pic famedalu Twitter Pic ShahaneS Twitter Pic MJohnson Twitter Pic NewsLajm
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
OBSH: Virusi Ebola emergjencë ndërkombëtare.

   Tirane - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) deklaroi sot shpërthimin e virusit vdekjeprurës Ebola në Afrikën Perëndimore si një...

Close