|E martë, Qershor 27, 2017

Tërmet në Lesvos, një grua e vdekur dhe 10 të plagosur 

Greqi – Në Greqi është raportuar viktima e parë nga tërmeti që goditi të hënën pasdite ishullin e Lesvos.

Nje grua 45 vjeçe është nxjerrë e vdekur nga rrënojat e shtëpisë se vet ne fshatin Vrisas. Ekipet e shpëtimit po përpiqen të komunikojnë një grua tjetër qe gjithashtu ndodhet nën rrënojat. Sipas sizmologëve, epiqendra e tërmetit ishte në hapësirën detare rreth ishullit të Lesvos, në det, në thellësi 10 kilometra. Tërmeti u ndje deri në Athinë, por edhe në qytetin turk Izmir, që ka një distancë jo shumë të largët nga ishulli. Fshati Vrisa është një fshat nën juridiksionin e Polihlinitos me shtëpi të vjetra prej guri dhe më i banuar është në sezonin e verës

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Zgjedhje 2017/ Ja deputetët e Qarkut Fier (lista) https://t.co/XiiMbGc9nc https://t.co/lkj13QHCd2
11,390 people follow ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Rama – Nga Jugu në Veri shkoni të votoni

Pjesmarrja e ulët në votime po shikohet jo me pak shqetësim nga klasa politike. Për të disatën herë me rradhë,...

Close