|E enjte, Prill 27, 2017

Tërmeti i fortë në Italinë Qendrore, shembje ndërtesash 

Itali – Një lëkundje e fortë tërmeti është regjistruar sërish në Italinë Qendrore.

Zyrtarisht, tërmeti i rënë është me një fuqi prej 6.5 ballësh.

Nëse madhësia e këtij lloji konfirmohet, atëherë është më e larta e regjistruar deri më tani në Itali gjatë muajve të fundit.

Tërmeti ka rënë në orën 07:41, dhe ka pasur epiqendër zonën pranë Norcias me thellësi 10 km. Mediat italiane raportojnë për shembje ndërtesash.

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Romë, Perugia, Firenze, dhe në shumë zona të tjera. Në zonën e “Arquanta del Tronto” dyshohet për viktima.

Paraprakisht raportohet për shembjen e një kishe në Tolentino. Të paktën dy persona janë nxjerrë nga banesat e shembura. Në Norcia është shembur një katedrale.

Tërmeti i ri ka ngjallur frikë tek njerëz.

Nuk raportohen ende për viktima.

Zona qendrore e vendit u godit edhe pak kohë më parë nga tërmete të fuqishme duke lënë më shumë se 200 viktima, kryesisht në Amatriçe.

Tërmeti shkatërrimtar i 24 gushtit ishte me një fuqi prej 6.0 ballësh

083603664-5c4e4e87-d08a-46c1-8e76-e41bca7e00c5

Në foto: Katedralia në qytetin e Norcias që është shembur nga tërmeti

_92151224_monks

083603755-451f0750-2417-4633-b844-d18f42120c11083603684-4d37d818-91c9-4c15-a924-eed6448bc679083603731-e6631b79-4901-4743-bff5-0786c765b317

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Studimi/ Ekspertët – Jo HEC-e mbi Vjosē https://t.co/XEo2h4UHEt https://t.co/5vBJi0WkCJ
11,380 people follow ALB365
Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic Lorensom Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic woolies0 Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic B_Happy_ Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic AndrijaF Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic xodlvm13 Twitter Pic Shawncha Twitter Pic adrianol Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Zhduken lulet nga varri nënës, vendos kamer dhe nuk i besohet çfarë zbulonë (video)

Pas vdekjes së nënës së saj të moshuar, çdo javë shkonte në varreza për të vendosur lule mbi varrin e...

Close