|E martë, Janar 23, 2018

The Rolling Stones ne koncert. 

Rolling_Stones_Berlinale_Filmfestspiele_2008_Berlin    The Rolling Stones ka luajtur në një turmë prej 75.000 tifozëve në Rock Lisbonës Në Festivalin Rio.Band u bashkuan në skenë nga dy të ftuar të veçantë, Bruce Springsteen për ‘akrobaci Dice’, dhe për rrugën ‘respektueshëm’ nga Gary Clark Jr Të dy Bruce Springsteen dhe Gary ClarkJr kanë luajtur me band para, sidomos në Rolling Stones 50 fuzhnjë në Newark në dhjetor 2012.

StonesLisboa Set List:

Jumpin’ Jack Flash
It’s Only Rock ‘N’ Roll (But I Like It)
Live With Me
Tumbling Dice (with Bruce Springsteen)
Wild Horses
Doom And Gloom
Respectable (with Gary Clark Jr)
Out Of Control
Honky Tonk Women
You Got The Silver (with Keith on lead vocals)
Can’t Be Seen (with Keith on lead vocals)
Midnight Rambler (with Mick Taylor)
Miss You
Gimme Shelter
Start Me Up
Sympathy For The Devil
Brown Sugar

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Murrizi i PD-së/ Në parlamentin e Shqipërisë janë 15 spiunë, ja ku fshihen

Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim...

Close