|E hënë, Shkurt 27, 2017

Themelohet në Patos Dega e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar 

Fier – Dje në ora 18:00, u themelua Dega e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar në Patos.  Takimi filloi me intonimin e hymnit kombëtar dhe një minutë heshtje për dëshmorët e kombit. Më pas, u lexua telegram urimi i kryetarit të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar Tahir Veliu, me rastin e themelimit të Degës së LSHB-së në Patos.

“Duke e parë poziten e popullit tonë si në Shqipëri, në Kosovë dhe në viset tjera shqiptare që ndodhen nën okupimin e fqinjeve tanë, në një gjendje mjerimi dhe pa perspektivë, thënë më drejt pa liri dhe të drejta kombëtare lindi dhe tani po konstituohet Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar, e cila do ti bartë mbi supe proceset për ndryshime pozitive që do të bëhen në të gjitha trojet shqiptare”, deklaroi z. Fabjol Kripa, koordintar Degës së Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar në Patos. “Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar është bashkim vullnetar i individëve me kombësi shqiptare pa dallim feje, ideje, krahine, pikëpamjeje politike dhe shtrese shoqërore, të cilët i bashkon aspirata natyrale për çlirim dhe bashkim kombëtar” deklaroi z. Bledi Mehmeti, gjatë prezantimit të Programit Politik të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar. Ndërsa, Mariglen Xhaferi para pjesëmarrësve lexoi deklaratën e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar lidhur me zhvillimet e fundit rreth çështjes çame dhe trojeve shqiptare nën pushtimin grek.  Anëtar të Këshillit Themelues të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar të Degës Patos, njëherazi dhe koordinator Degës në Patos u zgjodhën: 
Fabjol Kripa, Bledi Mehemeti 
dhe Mariglen Xhaferi.

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Arrestohen 2 grekë me hashash made in Albania https://t.co/cYNK0rsSCq https://t.co/rjHqRGfzgf
511 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313 Twitter Pic AriannaC
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
OSBE e SHBA, gjyqësori zvarrit proceset.

    Korçë - OSBE dhe SHBA theksojnë se vonesat e proceseve gjyqësore minojnë sistemin e drejtësisë dhe besimin e...

Close