|E martë, Janar 17, 2017
  • NA NDIQ NË

Thyet tradita, Apple nuk do të publikojë shitjet e javës së parë të iPhone 7 

Çdo vit Apple në momentin që lançon një model të ri të iPhone menjëherë bën të ditur shitjet e javës së parë. Dhe çdo vit kjo shifër është rritur duke të krijuar përshtypjen e një paisjeje shumë të suksesshme.

Këtë vit Apple do të anashkalojë traditën sipas një raporti të Reuters. Apple tha se duke qenë se rrjeti i distribuimit është rritur zbulimi i një informacioni të tillë nuk do të paraqiste kërkesën por furnizimin.

Lëvizja vjen pasi shitjet e iPhone filluan të shënojnë rënie nga viti në vit, një statistikë kjo mëse e dukshme me iPhone 6S dhe 6S Plus në 2015-tën. Në të vërtetë 6S arriti të shitej më shumë sesa 6 duke qenë se hyri edhe në tregun Kinez. Nuk është një rastësi që Apple të mos publikojë të dhënat e shitjeve sepse me shumë gjasa ky është viti i parë që modeli i ri i iPhone të performojë më keq sesa paraardhësi. (PCWorld Albanian)

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Amnistia – Lënë qelitë 152 të dënuar (foto e video)

Fier - 152 të dënuar për vepra të ndryshme penale që përfituan nga amnistia po lënë qelitë e burgut të sigurisë së lart në Fier. Zbatimi I amnistisë ka nisur...

Close