|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Tjetër sukses i çfaqeve të Pëllumb Kullës 

Fier – Një tjetër sukses është arritur mbrëmjn e kaluar në skenë  e teatrit “Bylis”. Regjizori i mirënjohur Pëllumb Kulla së bashku me miqtë e tij, ka sjellë në një show të papërsëritshëm materiale të humorit ndër vite si dhe shumë të tjera të pa transmetuara më parë.

Nga humori e të qeshurat, mbrëmja është mbyllur me tre episodet e zgjedhur nga veprat: “Gjigandët e Malit”, “Shtëpia e Bernarda Albës” dhe “Lumi i Vdekur” të ndërthurrur mjeshtërisht nga regjizorët : Miltiadh Kutali dhe Francesco Tammacco, një bashkëpunim i suksesshëm i skenarit dhe regjisë shqiptare me atë italiane.

Mbrëmjen e sotme, De-Fest Theatër, AdriaËealth pritet që të finalizohet me një Ballet Theatër Shoë, një koreografi e Elisa Barruchieri dhe Kozeta Bakiu, në bashkëpunim me Trupën e Baletit Fier.

alb365

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shkatërrohet laboratori i drogës, kapen 100 kg kokainë .

Elbasan - Një operacion ndërkombëtar me përfshirjen e Policisë së Shtetit, INTERPOL-it dhe EUROPOL-it ka çuar në shkatërrimin e një laboratori droge ditën e sotme në Labinot-Fushë të Elbasanit, ku...

Close