|E hënë, Shkurt 27, 2017

Tokio përjeton borën pas 54 vjetësh (fotot) 

Japoni – Qyteti i Tokios në Japoni ka përjetuar borën e parë në muajin nëntor pas 54 vjetësh. Banorët e kryeqytetit japonez janë kapur në befasi, pasi temperaturat në ketë periudhë variojnë nga 10oC-17 oC.

Sipas sinoptikanëve bora erdhi nga një front i pazakonte të ftohti në qytet.

Ky moti i papritur në Tokio ka shkaktëruar edhe vonesa në transportin publik.

Agjencia Meteorologjike e Japonisë paralajmëroi gjithashtu për rrugë të bllokuara, me akull, ndërsa tha se telet elektrike dhe pemët janë të mbuluar me dëborë.

_92632565_88f40761-602a-4fca-a10c-2c811f22070c_92632563_b6284e00-49da-4efa-870c-b11a3efbe21a_92632366_hi036552373_92632155_hi036552182

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja kush janë OJF-të e peticionit për Vettingun (Lista) https://t.co/f8xNm8meQn https://t.co/dtcnEN8vxM
512 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic democras Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Policia arreston 1 shtetas, 1 tjetër shpallet në kërkim

 Fier - Arrestohet në flagrancë një shtetas. Shpallet në kërkim bashkëpuntori. Fillon proçedimi penal për pronarin e lokalit. Nga efektivët e policisë në...

Close