|E diel, Korrik 23, 2017

Topi – Parlamenti ka nevojë për më pak deputetë 

Tiranë – Në mbledhjen e Asamblesë së FRD, Bamir Topi u shfaq i irrituar me klasën politike duke i akuzuar për pengues të zhvillimit të vendit. Topi ka shprehur ato që FRD i ka konsideruar si të nevojshme përsa i përket çështjeve që lidhen me zgjedhjet dhe reformat, duke nënvizuar se reforma zgjedhore duhej të bëhej paralel me reformën në drejtësi.

Topi: Kemi thënë që Parlamenti ka nevojë të ketë më pak deputetë,  e kemi në program. Kemi thënë që presidenti të zgjidhet nga populli. Reforma zgjedhore duhet të garantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Duhet të depolitizohen komisionet zgjedhore. Listat duhet të jenë të hapura që reforma në drejtësi duhet të kishte shkuar paralelisht me reformën zgjedhore.

Një kritike kishte edhe për ish-kryeministrin Berisha të cilin e akuzoi se ka përcarë të djathtën dhe është përpjekur të pengojë reformën në drejtësi.

Topi: Promotor i bllokimit të reformës në drejtësi. Bashkë autori i mosrealizimit të reformës zgjedhore dhe vula më e tmerrshme është misioni i kalit të Trojës, duke e përcarë totalisht krahun e djathtë.

Topi theksoi se FRD është një forcë politike që e mban fjalën, ndërsa për koalicionin nuk ka vendosur ende se çfarë pozicion do të marrë.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Pushuesit kosovarë gjenë ‘belanë’ në Vlorë https://t.co/AvNwnPz9Rx https://t.co/LFzVxjYHmm
11,312 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
SPAK: 3 mld euro u janë vjedhur shqiptarëve, gjurmim 1.5 mld dollarëve të fshehura jashtë vendit, ja shumat gjigante që do hetohen

Struktura Speciale Antikorrupsion ka nisur të ngjallë panik dhe frikë tek politikanët, gjyqtarët dhe prokurorët. Përveç se me ngritjen e...

Close