|E enjte, Prill 27, 2017

Tregëtarët e fruta – perimeve – Do bllokojmë rrugën nqs bashkia nuk largon konkurencën e pa ndershme 

Fier – 150 tregetarë të tregut të licensuar të fruta – perimeve në Fier janë të rrezikuar nga rënia e fuqisë blerëse. Shkaku është konkurenca e pandershme mes e tregatarave ambulanta që vijnë nga fshatrat e shesin prodhimet e tyre në rrugën poshtë tregut duke mos u larguar nga policia bashkiake por që nuk paguajnë asnjë taksë.

Tregëtaret kanë protestuar duke ngritur ankesa të shumta drejtuar kryebashkiakut, policisë bashkiake që lejon tregetarët e rrugës të tregetojnë pranë këtij tregu të licensuar, kur ndërkohë që edhe bashkia ka miratuat një treg të lëvizshëm Ata pohojnë se është krijuar një konkurencë e pandershme që dëmton cdo ditë punën ton, kanë thënë tregetaret të cilët edhe pse janë ankuar në  bashkinë Fier përsëri vijon e njëjta situatë.

Nisur nga kjo indifference e  bashkisë dhe policisë bashkiake  tregëtarët kanë kërcënuar se do protestojnë duke bllokuar edhe rrugën në rast se nuk merr fund kjo konkurencë e pa ndershme.

Policia bashkiake teksa ka marrë vesh që media po bënte detyrën ka shkuar dhe ka larguar disa tregëtarë që ende po shisnin prodhimet e tyre  në trotuaret e pallatit pranë tregut të fruta – perimeve

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Studimi/ Ekspertët – Jo HEC-e mbi Vjosē https://t.co/XEo2h4UHEt https://t.co/5vBJi0WkCJ
11,380 people follow ALB365
Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic Lorensom Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic woolies0 Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic B_Happy_ Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic AndrijaF Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic xodlvm13 Twitter Pic Shawncha Twitter Pic adrianol Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Beogradi: Sulmet në Kosovë të kryera nga terroristë shqiptarë

Serbi - Autoritetet serbe akuzojnë shqiptarët për sulmet ndaj serbëve në Gorazhdevc dhe Serbobran. Hetimet vazhdojnë. Nuk dihen as dorasit...

Close