|E martë, Gusht 22, 2017

‘Trimat’ e ISIS-it largohen nga beteja të veshur si femra 

Beteja për rimarrjen e Mosulit ka hyrë në ditën e saj të katërt tashmë por duket se xhihadistët nuk janë edhe aq të vendosur për të luftuar.

Forcat qeveritare irakene kanë dhënë urdhër që gjithë femrat të largohen nga qyteti deri sa të mbarojë lufta.

Nga kjo kanë përfituar edhe xhihadistët të cilët janë veshur si femra për t’u larguar nga qyteti.

Por shumë prej tyre janë kapur nga ushtria irakene dhe tashmë përveç tentativës së dështuar për arratisjen duhet të përballen edhe me turpin, kuptohet, nëse kanë.

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Plagoset reperi, Noizi – Mundë të kishte shkuar më keq (foto)

Reperi Rigels Rajku i njohur si Noizy sot ka pësuar sot një plagosje të lehtë në sy. Ai ka postuar...

Close