|E mërkurë, Mars 29, 2017

Trump – “Gratë e bukura i puth menjëherë”, republikanët e braktisin 

USA – humë prej republikanëve më të lartë kanë tërhequr mbështetjen për kandidatin e partisë së tyre për President të SHBA-ve, Donald Trump, pas vërejtjeve të tij të turpshme në publik ndaj grave. Shumë Republikanë deklaruan se nuk do të votojnë për të deklaratave të Trump të publikuara të premten.

“Kur je i famshëm, me gratë mund të bësh çfarë të duash, ato ta lejojnë vetë”, thotë Trump në një video të regjistruar në vitin 2005 dhe e publikuar së fundi nga “Washington Post”.

Trump u vu nën presion pas publikimit të videos, ku thotë: “Gratë e bukura më tërheqin menjëherë, si me magnet dhe filloj t’i puth. Nuk më pritet, i puth menjëherë”.

Më të fundit që kanë tërhequr mbështetjen janë; ish-kandidati republikan për president, John McCain dhe ish-sekretarja e Shtetit, Condoleezza Rice.

McCain tha se komentet e zotit Trump “e bëjnë të pamundur që të vazhdojë të ofrojë mbështetje për kandidaturën e tij”, ndërsa zonja Rice tha: “Mjaft Donald Trump nuk duhet të jetë President. Ai duhet të tërhiqet!..”

New Hampshire Senatori Kelly Ayotte tha në një deklaratë: “Unë nuk mund dhe nuk do të mbështesë një kandidat për president që mburret rreth degradimit dhe sulm ndaj grave,” tha ajo.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: A janë kto 4 qarqet ku LSI pretendon të dal forcë e parë? https://t.co/zSpLnx5ed9 https://t.co/KXX6dZeWdr
4,194 people follow ALB365
Twitter Pic StolzNet Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
De Biazi hap dyert për 500 tifozë

Nje stervitje e vecante ka qene dje per ekipin tone perfaqesues te futbollit. Trajnim special me dyer te hapura ne...

Close