|E premte, Mars 24, 2017

Tupe – Ramës : “Brumbull” të dekorojmë plehrë e popullit/ 

edmond tupe

Nga EDMOND TUPJA – Studiuesi Edmond Tupja, në një shkrim për gazetën ‘Panorama’, flet me sarkazëm dhe ironi për Kryeministrin Edi Rama, duke iu referuar ligjit të Qeverisë për importin e mbetjeve në Shqipëri.“Kush shkon pas brumbullit, në pleh do vejë”, kështu shkruan Tupja në analizën e tij dhe shton se ka 3 pyetje për Kryeministrin Edi Rama.

“Çfarë do të bëhet me Shqipërinë tonë tmerrësisht demokratike me plehrat e grumbulluara prej vitesh në ndërgjegjen kutërbuese e një numri të caktuar shqiptarësh të rracës “homo politikus”, sidomos kur ata kacavirren në fikun e pushtetit dhe refuzojnë të zbresin që andej? A mund të riciklohen këto lloj plehrash? Nëse po, ku, brenda apo jashtë shtetit, në mos përtej planetit tonë”?

Këto janë tre pyetjet për të cilat Tupja i thotë Kryeministrit se duhet të përgjigjet.

“Po të ndjekim këtë logjikë Kryeministrore, i bie që nëse dikush na konsideron si pleh ose si plehrë, kjo nuk qenka sharje, përkundrazi, kjo përbëka një vlerësim të lartë dhe ne, me këtë rast mallëngjyes duhet të valëvitim flamurin e krenarisë kombëtare dhe nuk duhet të habitemi asesi nëse një ditë të bukur mësojmë që dikush nga ne shpallet për shembull “Plehrë e Popullit”, “Plehrë e Kombit”, “Plehrë e Partisë”, “Plehrë e bashkisë”, “Plehrë e merituar” etj, etj

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Deputeti i PS Ervin Koçi dorëzon mandatin, largohet nga politika https://t.co/VEqjyLUEoB https://t.co/5suAv09NEt
4,857 people follow ALB365
Twitter Pic insanoca Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic eka_adit Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic helliwel Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill Twitter Pic rafael_k Twitter Pic alansouz Twitter Pic buju1zz Twitter Pic WanaAlif
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Regjistrimet, klasa e parë 1-14 shtator.

   Tiranë - Të gjithë ata prindër që nuk kanë mundur të regjistrojnë në klasën e parë fëmijën pranë shkollave...

Close