|E hënë, Shkurt 27, 2017

Turi etnokultutror “Hajd dalim nga Myzeqeja!” (fotot) 

Fier – Libofsha është shndërruar në vatrën e traditës dhe kulturës, të shoqëruar nga një atmosferë e vërtetë festive.

Banorë të zonës, përfaqësues të Parlamentit Shqiptar, përfaqësues të institucioneve vendore dhe vizitorë të shumtë morrën pjesë në aktivtetet e organizuara  në kuadër të turit etnokulturor, “Hajd dalim nga Myzeqeja!”, projekt i BashkisëFier që do të shtrihet në të gjithë Njësitë Administrative dhe që ka në fokus promovimin e vlerave natyrore, kulturore, arsimore dhe trashgimore.

Panorama më e mirë e morisë së vlerave që mbart kjo zonë ishte shpalosja në një panair të traditës kulturore trashgimore, të  gatimeve tradicionale, të produkteve bujqësore dhe artizanale, të cilat u paraqitën në një panair gjithëpërfshirës, me pjesëmarrjen e personave që kanë kontribuar vazhdimisht në zhvillimin social e kulturor dhe  të vet banorëve të zonës. Këta të fundit ishin epiqendra e vëmendjes dhe burimi i traditës që vazhdon të mbahet gjallë dhe zhvillohet prej tyre dita ditës.

Koncerti artistik, me pjesëmarrjen e grupeve folklorike dhe të nxënësve të shkollave të zonës mbylli siparin e këtij eventi të traditës së Libofshes

vlcsnap-2016-11-03-07h35m17s2 vlcsnap-2016-11-03-07h36m13s41 vlcsnap-2016-11-03-07h36m57s231 vlcsnap-2016-11-03-07h37m54s40

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ja kush janë OJF-të e peticionit për Vettingun (Lista) https://t.co/f8xNm8meQn https://t.co/dtcnEN8vxM
512 people follow ALB365
Twitter Pic rogerham Twitter Pic paparo_l Twitter Pic democras Twitter Pic LILLA_12 Twitter Pic ChiaraMe Twitter Pic nikoleka Twitter Pic YA4zgSWM Twitter Pic marjo037 Twitter Pic colorthe Twitter Pic Ylli75Yl Twitter Pic CamilaNo Twitter Pic Vera9048 Twitter Pic rexhepnu Twitter Pic AVSupers Twitter Pic xhemali4 Twitter Pic rylz_isr Twitter Pic egerald_ Twitter Pic LekaMeri Twitter Pic gUtY5kUC Twitter Pic KIMI8313
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Al Jazeera shkurton 500 vende pune

Rrjeti mediatik Al Jazeera, me seli në Katar, ka bërë të ditur se do të shkurtojë 500 vende pune. Reduktimet...

Close