|E enjte, Qershor 22, 2017

Turisti cek bie ne gremine dhe humb jeten. 

kulle-karakteristike_thesh_dukagjin_shqiperi-e-veriut    Dukagjin – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak çaste më parë në fshatin Ndërlysaj të Dukagjinit. Një turist çek ra në greminë, e për pasojë humbi jetën.
Ngjarja ndodhi rreth orës 15:00, pasi turisti po shkonte për të parë Syrin e Kaltër, zonë turistike në Komunën Shalë. Ndërkohë, trupi i viktimës nuk është nxjerr ende nga gremina. Turisti ka qenë i shoqëruar nga dy persona të tjerë.
Sipas raportimeve që vinë nga vendi i ngjarjes, nga korenspondetja Eliona Kodra, për News24, bëhet me dije se viktima është David Pola, 44 vjeç. Aksidenti ka ndodhur në një rrugë të ngushtë, gjatë të cilët turisti ishte duke kaluar dhe më pas i ka rrëshqitur këmba, duke rënë nga një lartësi prej 100 metrash.
Duke mos ndërhyrë dot në vendin e aksidentit, për shkak të lartësisë 100 metër, një helikopter i Ministrisë së Brendshme u nis nga Tirana dhe më pas u bë e mundur nxjerrja e trupit. Helikopteri bëri të mundur transportimin e trupit të turistit çek në morgun e spitalit të Shkodrës.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Qarku Fier gati të shkojë në votim https://t.co/RwuFVYKxIg via @wwwalb365com
11,397 people follow ALB365
Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic McBrideM Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Tmerri/ Nëna vret 8 fëmijët e saj, dhe më pas…

Australi - Një grua australiane, e cila vrau tetë fëmijë në një sulm me thikë në shtëpinë e saj, nuk...

Close