|E shtunë, Janar 20, 2018

Turizmi shqiptar shkonë në Madrid . 

49ebc8001b113a022dbcc9bc9703b5b0_LE ndërkohë që në Shqipëri Turizmi i kaloi ministrisë së Ekonomisë, duket se puna e Agjencisë Kombëtare të Turizmit vazhdon nëpër panairet ndërkombëtare, për të tërhequr sa më shumë turistë në sezonin e këtij viti.

Drejtoresha e këtij institucioni, Julinda Dhame në krye të një stafi të vogël të agjencisë po merr pjesë në Panairin Ndërkombëtar FITUR Madrit 2015 që zhvillohet në datat 28 janar – 1 shkurt 2015. “Për gjatë këtyre ditëve të këtij panairi, stenda e Shqipërisë po vizitohet nga turë operatorë të ndryshëm, të cilët po shfaqin interest të lartë për të përfshirë vendin tonë në paketat e tyre turistike” thuhet në njoftimin për shtyp të Agjencisë Kombëtare të Turizmit.

Janë edhe shumë turë operatorë shqiptarë që kanë shkuar në Panairin e Madridit për të prezantuar projektet e tyre turistike të verës dhe dimrit në Shqipëri. SHumica e tur-operatorëve shqiptarë, prezantohen në këtë panair me paketa të plota rajonale.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Berisha : Me ‘Gate’ nuk kam folur, por mua më telefonojnë edhe nga burgjet.

 Tiranë - Gjatë bashkëbisedimit me...

Close