|E enjte, Qershor 29, 2017

TURP/ Mitingu i PS dhe flamuri kombëtar 

Fier – Për të ardhur keq, turp do ta quaja hedhjen e përdhosjen e flamurit kombëtar përtokë. Kur ti, unë, ne, nuk e duam , nuk e respektojm flamurin kombëtar, nga cili presim ta respektojë. Pse kjo shplarje truri nga partitë politike?

Pasditen e djeshme PS zhvilloi takimin elektoral përmbyllës në Fier ku mori pjesë edhe kryeministri Edi Rama. Miting madhështor. Sheshi i mbushur plot me qytetarë. Ata mbanin në duar flamuj të PS, pankarta të ndryshme , llojë llojë sikundër mbanin edhe flamurin kombëtar.Deri ktu në rregull,

Por pas mbarimit të mitingut flamuri kombëtar hidhet përtokë. Pse?

Pse nuk ka një orientim? Pse nuk ka një atdhedashuri? Pse nuk ka një dashuri për flamurin kombëtar? Pse të hidhet përtokë? Pse të shkelet? Pse-të skan fund për flamurin tim, flamurin tënd, flamurin ton.

Çfarë pret nga ai që hedh përtokë flamurin? Çfarë patriotizmi, atdhedashurie pret nga ata që shkelin flamurin?

Turp, turp, turp

(foto me flamujt përtokë është bërë në lokal në qëndër të qytetit fier, Numani). Fotot jan publikuar edhe nga Kristaq Ziu)

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Skadon ultimatumi i qeverisë ndaj vjedhësve të energjisë .

Ka përfunduar ditën e diel, afati që qeveria ju kishte lënë atyre bizneseve dhe personave të tjerë, që vjedhin energjinë...

Close