|E martë, Janar 17, 2017
  • NA NDIQ NË

UEFA – Ja sa ndeshje ka trukuar ‘Skënderbeu’ 

UEFA ka publikuar sot arsyet se pse ka dënuar Skënderbeun me 1 vit jashtë Kupave të Evropës, duke zbuluar se ekipi korçar kishte manipuluar ndeshjet si në Evropë, ashtu edhe në kampionatin shqiptar

“Sistemi i Detektimit të Mashtrimeve të Basteve, me saktësi ka konfirmuar para panelit se klubi Skënderbeu ka qenë i përfshirë vazhdimisht në aktivitete manipulimesh rezultatesh në ndeshje kombëtare dhe ndërkombëtare në 6 vitet e fundit, shkruan Panorama Sport.

Sistemi arrin në konkluzionin se të paktën numri në vijim i ndeshjeve është manipuluar për qëllime fitimit të paligjshëm nëpërmjet basteve: 5 ndeshje të Ligës së Kampioneve, 2 ndeshje të Europa League, 41 ndeshje të Kampionatit Shqiptar dhe Kupës së Shqipërisë si dhe 6 ndeshje miqësore”, shkruhet ndër të tjera në argumentimin e UEFA-s.

alb365

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kina liberalizoi tregun e kripës pas 2 mijë vjetësh

Kinë - Pas 2 000 vjetësh monopol shtetëror i pakundërshtueshëm, Kina liberalizoi tregun e kripës. Ligji i ri hyri në fuqi më 1 janar dhe tani prodhuesit e kripës mund...

Close