|E premte, Shkurt 23, 2018

UEFA : Partizani, ekipi i dytë me mbrojtjen më të mirë në Europë . 

partizani2Sipas faqes zyrtare të UEFA, ekipi shqiptar i Partizanit, zë vendin e dytë për nga mbrojtja më e mirë në Europë.

Ekipi kryeqytetas renditet i 2-ti pasi në 20 ndeshje ka pësuar vetëm 8 gola, ndërsa vendin e parë e mban ekipi hungarez Videoton ku në 17 ndeshje ka pësuar 6 gola.

Partizani ka lënë mbrapa ekipe shumë të rëndësishme të europës si Juventus, Bayern i Mynihut dhe Benfika e cila renditet në vendin e 6-të.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
4 oficerë policie “mjekë” arrestojnë trafikantët

Korçë - Gjashtë persona kanë...

Close