|E shtunë, Janar 20, 2018

UGSH – Lamtumir kolegia jonë Irena Vreto! 

 

Tiranë – Pas nje semundjeje te rende dhe vuajtjeve prej saj, dje ka mbyllur syte gazetarja dhe shkrimtarja e njohur korcare, mikja jone e paharruar, Irena Vreto.
Semundja e rende per 4 vite te gjata dhe te tmerrshme me ne fund triumfoi, megjithe luften e forte dhe qendresen e Irenes.

Gazetarja Irena Vreto ishte nje nder gazetaret me te njohura prej dekada ne qytetin e Korces dhe ne mbare vendin. Ajo karakterizohej nga nje solidaritet i perhershem dhe ambicie e forte intelektuale, duke i bashkangjitur profesionalizmit te vet edhe pasionet e nje artisteje dhe intelektualeje kembengulese dhe e drejteperdrejte.

Irena ishte themeluese e irganizates Unioni i Gazetareve Shqiptare ne Korce dhe mbeshtetese e fuqishme e te gjitha nismave per komunitetin e gazetareve profesioniste ne vend. Ikja e saj nga jeta le nje vend te madh bosh nder radhet e gazetareve dhe nder raportuesit e medias shqiptare.
Kolegia jone e dashur Irena, qofsh e parajses!

Ceremonia mortore sipas njoftimeve te familjareve zhvillohet sot ora 11.00 tek Kisha e Shen Sotirit(tek Parku “Rinia”.

Zyra e shtypit

Unioni i Gazetareve Shqiptare

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Shkon të vjedh, por kapet dhe ‘mbahet’ në ajër për 5 orë

Lushnje - Policia e Lushnjes...

Close