|E martë, Korrik 25, 2017

Ura xhenjere tejet e amortizuar, shkak edhe vjedhjet e pjeseve per skrap (fotot) 

Fier – Ura e ndërtuar nga ushtria që lidh Fierin me afro 10 fshatra të zonës së Marinzës , Zharrzës dhe Roskovecit po shkon drejt amortizimit dhe shkatërrimit.

Shkak është bërë  si pjesët metalike të cilat janë shkëpunut nga trupi I saj por edhe personat e pa përgjegjshëm të cilët kanë marrë pjesë metalike poshtë urës dhe i kanë shitur për skrap.

Në këtë urë kalojë shumë automjete  të tonazhit deri në 5 ton  të cilët përvecse dërgojnë në Fier prodhimet e tyre bujqësore por edhe për pasagjerë të këtyre fshatrave. Drejtues mjetesh  që janë banorë e fermerë pohojnë se  duhet të vihet dorë e të riparohet të mirmbahet.

Ura xhenjere që lidh Fierin me dhjetë fshatra të zonës bujqësore  ka afro dhjetë vjet që është ndërtuar. Ndërtimi I saj erdhi në ndihmë të fermerëve të fshatarve të zonës për të sjell në treg prodhimet bujqësore duke shkurtuar disa km rrugë që fermerët kryenin më parë për të dorzuar në treg prodhimet e tyre bujqësore e blegtorale

vlcsnap-2016-10-19-11h33m53s56 vlcsnap-2016-10-19-11h34m24s250 vlcsnap-2016-10-19-11h34m52s254 vlcsnap-2016-10-19-11h35m14s237 vlcsnap-2016-10-19-11h35m23s75 vlcsnap-2016-10-19-11h35m58s167 vlcsnap-2016-10-19-11h36m11s38 vlcsnap-2016-10-19-11h36m33s252

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ambasada italiane në Tiranë: Punë të mbarë President Ilir Meta https://t.co/27y7WmgWjv https://t.co/xN7eeqHf5t
11,309 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Junker: S’është koha për tu frikësuar, por për aksion

Presidenti i Komisionit Europian, Zhan Klod Junker, prezantoi planet që sipas tij do të ofrojnë një përgjigje të vendosur dhe...

Close