|E shtunë, Nëntor 18, 2017

Uragani “Irma” than oqeanin 

Uraganet e fuqishme kanë qenë kryeqendra e fjalës në kontinentin Amerikan. Por ajo që ka çuditur më shumë botën është ‘zhdukja’ e oqeanit menjëherë pas uraganit.

Sipas shkencëtarëve gjithmonë pas uraganit, uji lëviz me presion të ulët, por edhe baticat dhe zbaticat bëjnë punën e tyre.

Zhvendosja e ujit gjatë uraganeve shkakton përmbytje dhe pas uraganeve ndodh e kundërta. Është ujë shumë i cekët në Bahame, kështu që çdo lloj zhvendosje është e dukshme.

Shikoni më poshtë:

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
E pa besueshme. Doktor pa diplome, 13 vjet drejtor ne spitale.

   Greqi - Kjo mund të jetë një shaka , por për fat të keq për mekanizmat e shëndetit publik...

Close