|E mërkurë, Janar 24, 2018

Vala e të nxehtit rend drejt Greqisë. 

633_400_15_03_14_91390_aa   Greqi – Vala e parë e të nxehtit në Greqi për këtë verë pritet gjatë kësaj jave, ndërkohë që shërbimet meteorologjike paralajmërojnë për temperatura deri në 39 gradë Celsius duke filluar nga dita e enjte, njoftoi botimi elektronik i gazetës greke “To vima’’.

Temperaturat në pjesën kontinentale të vendit do të arrijnë në 35-36 gradë Celsius dhe 37 gradë në pjesën tjetër të vendit.

Pritet që dita e enjte të jetë dita më e nxehtë e javës, me temperatura deri në 39 gradë Celsius. Edhe ishujt në detin Egje do të preken nga temperaturat e larta, shoqëruar me lagështi të madhe.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Vdes legjenda e boksit Muhammad Ali

Ka vdekur në moshën 74-vjeçare...

Close