|E enjte, Janar 19, 2017
  • NA NDIQ NË

Vdes studenti 24 vjeçar duke falur namazin në xhami 

Kosovë – Një student i Ekonomisë në Prishtinë ka ndërruar jetë teksa falte namazin e avashmit në një nga xhamitë e kryeqytetit kosovas.

Alban Veliu, 24 vjeç, ndërroi jetë në xhaminë e “Katër Llullave” në Prishtinë mbrëmjen e së mërkurës (30 nëntor).

Mediat lokale shkruajnë se shkak mund të jetë bërë një infarkt në zemër. Alban Veliu ishte nga fshati Polac i Skenderajt dhe po studionte në Fakultetin Ekonomik në Prishtinë.

Lajmi është përhapur gjerësisht në mediat kosovare, ndërsa për besimtarët myslimanë kjo ka domethënie të veçantë.

Add a Comment

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Manaj me skuadër të re, kryen testet mjeksore

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Rey Manaj edhe zyrtarisht është larguar nga Pescara. Skuadra e Pisas ka njoftuar përmes medieve se ka arritur të nënshkruaj me shqiptarin. Manaj ka zhvilluar 12 paraqitje...

Close