|E hënë, Maj 22, 2017

Vetëdorëzohet autori i dyshuar i vrasjes në Shkodër (foto) 

Shkodër- Pas negociatave të vazhdueshme me policinë, vetëdorëzohet autori i dyshuar i ngjarjes së ndodhur më datë 15.09.2016 ku mbeti i vrarë shtetasi Gjok Arra, 31 vjeç.

Më datë 16.09.2016, pas ndjekjes intensive të informacioneve për vendndodhjen e autorit të dyshuar  të ngjarjes së ndodhur me datë 15.09.2016, ku mbeti i vrarë shtetasi Gjok Arra, u bë e mundur lokalizimi i tij në zonën e Dukagjinit ku qëndronte i fshehur, zonë e cila është rrethuar ditën e djeshme nga  forca të shumta policore të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër dhe F.N.Sh-së Shkodër duke negociuar për dorëzimin e tij.
Pas disa orësh negociata, u bë i mundur vetëdorëzimi i shtetasit Luvigj Bludaj, 31 vjeç, banues në fshatin Gjuraj, Shkodër së bashku me armën e krimit Pistoletë TT me karikatore me 5 fishekë.
Ky shtetas u arrestua në flagrancë për veprat penale “Vrasje me dashje” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe e municioneve” parashikuar nga nenet 76 dhe 278/2 të Kodit Penal.
img_0392 img_0393
alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Rrethi çiklistik, policia merr masa https://t.co/yG7jBAk5wZ https://t.co/kvCkHFpulu
11,451 people follow ALB365
Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb Twitter Pic ElkroniH Twitter Pic MindyL0u Twitter Pic brando_9 Twitter Pic Compa_Ab Twitter Pic BigbangP Twitter Pic jacobnie Twitter Pic INBUEX Twitter Pic DPtw09
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Refugjatët në Xios diegin e shkatërrojnë dyqane, banesa e makina (video)

Greqi - Të paparë në fushëveprimin dhe intensitetin e incidenteve kanë qënë refugjatëtë e kampit në Xios ku ka ndodhur...

Close