|E martë, Korrik 25, 2017

Veza në uthull shpëtim për diabetikët 

Diabeti është një nga sëmundjet më të shpeshta të botës moderne dhe ndikon në aftësinë e trupit ta përpunojë glukozën. Diabetikët preken nga tipi 2, që do të thotë se trupi i tyre nuk mund ta përdorë insulinën. Shprehitë në ushqime dhe stili i jetës ka ndikim të madh në shëndetin në përgjithësi,transmeton gazeta Kosova Sot.

 Disa mjekë besojnë se testet janë mënyra e vetme për diagnostikimin e gjendjes shëndetësore që lidhen me nivelin e sheqerit në gjak dhe shtypjen e gjakut. Statistikat tregojnë se numri i personave me diabet po rritet në mënyrë të pakontrolluar, ndërsa më i lehtë është shërimi nëse sëmundja dallohet në fazën e hershme. Nutricistët kanë zbuluar një ilaç që rregullon nivelin e sheqerit në gjak, i cili ka efekt dhe është krejt natyral. Krejt çfarë ju nevojitet është uthulla, uji dhe veza e zier. Zieni vezën në orët e pasdites dhe e qëroni. Me rrëmojsë ia bëni disa vrima. Në një enë hidhni uthull dhe vezën e futni aty. E lini ashtu gjatë natës. Mëngjesin tjetër, duhet ta konsumoni atë vezë dhe të pini një gotë ujë. Përsëriteni këtë për çdo mëngjes, e shumë shpejt do ta vëreni se niveli i sheqerit në gjak po normalizohet. Shëndeti juaj është në duart tuaja. Një vezë në ditë nuk kushton gjë, e juve mundet t’jua shpëtojë jetën.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ambasada italiane në Tiranë: Punë të mbarë President Ilir Meta https://t.co/27y7WmgWjv https://t.co/xN7eeqHf5t
11,309 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
“ISIS merr në dorë Lazaratin droga 4 mld $ trafikohet në Evropë”

Autoritetet britanike kanë dhënë alarmin se terroristët e ISIS kanë shtrirë tentakulat e tyre në Evropë dhe kontrollojë trafikun e...

Close