|E diel, Mars 26, 2017

Veza në uthull shpëtim për diabetikët 

Diabeti është një nga sëmundjet më të shpeshta të botës moderne dhe ndikon në aftësinë e trupit ta përpunojë glukozën. Diabetikët preken nga tipi 2, që do të thotë se trupi i tyre nuk mund ta përdorë insulinën. Shprehitë në ushqime dhe stili i jetës ka ndikim të madh në shëndetin në përgjithësi,transmeton gazeta Kosova Sot.

 Disa mjekë besojnë se testet janë mënyra e vetme për diagnostikimin e gjendjes shëndetësore që lidhen me nivelin e sheqerit në gjak dhe shtypjen e gjakut. Statistikat tregojnë se numri i personave me diabet po rritet në mënyrë të pakontrolluar, ndërsa më i lehtë është shërimi nëse sëmundja dallohet në fazën e hershme. Nutricistët kanë zbuluar një ilaç që rregullon nivelin e sheqerit në gjak, i cili ka efekt dhe është krejt natyral. Krejt çfarë ju nevojitet është uthulla, uji dhe veza e zier. Zieni vezën në orët e pasdites dhe e qëroni. Me rrëmojsë ia bëni disa vrima. Në një enë hidhni uthull dhe vezën e futni aty. E lini ashtu gjatë natës. Mëngjesin tjetër, duhet ta konsumoni atë vezë dhe të pini një gotë ujë. Përsëriteni këtë për çdo mëngjes, e shumë shpejt do ta vëreni se niveli i sheqerit në gjak po normalizohet. Shëndeti juaj është në duart tuaja. Një vezë në ditë nuk kushton gjë, e juve mundet t’jua shpëtojë jetën.

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Nis dhënia e lejeve biometrike për emigrantët https://t.co/6ST8767gP0 https://t.co/wQZ3JWqq5A
4,628 people follow ALB365
Twitter Pic Ledina47 Twitter Pic ddsahara Twitter Pic vanigjuz Twitter Pic uuque Twitter Pic MarioRol Twitter Pic lindseys Twitter Pic joel6220 Twitter Pic AzzaStep Twitter Pic metin_no Twitter Pic kul12113 Twitter Pic eka_adit Twitter Pic javivis1 Twitter Pic 1Ambu Twitter Pic 5pt Twitter Pic RodheimT Twitter Pic RatliffT Twitter Pic laxkatz1 Twitter Pic MertYavu Twitter Pic RolandoJ Twitter Pic BeduBill
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Britanikja: Dua të vrasë amerikanë në emër të xhihadit.

    Britani - Ka shokuar mbarë opinionin ndërkombëtar me deklaratën e saj, ku shprehu dëshirën të vrasë amerikanë dhe...

Close