|E shtunë, Prill 29, 2017

Vjosa doli, bordi kullimit, si kofini pas të vjelit 

Vjosa doli nga shtrati , me kaq prurje sa pati doli , përmbyti sipërfaqe toke , përmbyti edhe tre shtëpi , disa të tjer u evakuan.

U tha se u investuan miliona lek për penele në lumin Vjosë, do pengonte daljen nga shtrati, sdo kish më përmbytje e deklarata të këtij lloji. Rezultati, Vjisa erdhi, doli , përmbyti e iku. Bordi i kullimit nuk e ndaloi, nuk e ndaloi sepse ska bërë sa duhet, vetëm premtoi.

Çdo ndaloi. Bordi kullimit shikon të pastrojë disa kanale me kallamisht në Zhupan, Drizë, disa fshatra vërdallë  dhe jo më kryesoren Vjosën e cila kur vjen  të bëhet uji ‘pilaf’ pët tre muaj sa zë era cdo gjë pasi kalbel nga lagështira.

Erdhi edhe Ministri i bujqësisë një ditë më parë , e pa Vjosën e iku , iku sepse u tha që situata është nën kontroll. Por ja që me kap prurje Vjosa doli plrmbyti toka bujqësore, atëhete  çfarë ka bërë bordi i kullimit ? Xhiro për të bërë disa shpenzime  administrative

 

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Lista e PDIU në 12 qarqe https://t.co/EewK9td4nu https://t.co/G3phtgVea4
11,488 people follow ALB365
Twitter Pic Joseph_I Twitter Pic ana_rdz9 Twitter Pic namethat Twitter Pic misslege Twitter Pic felrncs Twitter Pic Chriscur Twitter Pic Dodis09 Twitter Pic alexfull Twitter Pic daredevi Twitter Pic sammy42r Twitter Pic Princeto Twitter Pic Carinibi Twitter Pic YuukiRus Twitter Pic jsnugs50 Twitter Pic markin_m Twitter Pic edbiocel Twitter Pic Alex_Bub Twitter Pic natali3b Twitter Pic tburt559 Twitter Pic ollita03
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Ja çfarë nuk duhet të bëni kur prisni thonjtë

Për shumicën nga ne, kujdesi për thonjtë tanë është sinonim i mirëmbajtjes së bukurisë së tyre estetike. Shkurtimi, prerja, manykyri...

Close