|E diel, Shkurt 25, 2018

Vokshi dhe Dashi të PD-së mësojnë fakte të reja për korrupsionin. 

10380065_10152929060924429_3465391867581352542_oLushnje – Dy deputetë të PD-së, Albana Vokshi dhe Kozma Dashi kanë mësuar sot një mori faktesh të reja për korrupsionin në administratën shtetërore, prezantuar nga dega e Lushnjes.

Lushnja, e përmendur ditët e fundit për arrestimin e Drejtores Arsimore, Liza Tabaku, e cila merrte 3 deri në 5 mijë euro për një emërim, duket se nuk është rasti i vetëm i korrupsionit.

Në takimin e organizuar ndërmjet grupeve të interesit, drejtuesve të seksioneve dhe deputetëve, deputetja Albana Vokshi, foli për çështje që i ndau në katër pika kryesore:

Në shtetin policor, korrupsionin në arsim, duke vënë në dukje rastin e Drejtores së Arsimit, mungesën e ndihmës ekonomike dhe asaj të invaliditetit që nuk po lëvrohen dhe padyshim, mungesën e energjisë elektrike.

Deputeti Kozma Dashi nga ana e tij ngriti problemin e investimeve në bujqësi, ku si në Lushnje dhe në Fier, janë akorduar 150 milionë dollarë, një shifër qesharake kjo, pasi subvencionet i kalojnë grupeve pranë qeverisë.

Më pas, të dy deputetët iu përgjigjën pyetjeve të të pranishmëve për arsimin, konkurset fiktive si dhe shume afera të tjera, të cilat mbahen fshehur. U theksua se rasti i Liza Tabakut nuk është i vetëm, por raste të tilla ka edhe në drejtori të tjera arsimore.

alb365.com

Add a Comment

Twitter
@ALB365 on Twitter
Latest Tweet:
0 people follow @ALB365

Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Helmimi i nxënësve/ MA – Ushqimet u blenë jashtë shkollës

Në lidhje me helmimin e...

Close