|E enjte, Prill 27, 2017

Vrasja në Fier – Ndalohet i plagosuri, autorēt pa maska 

Fier – Burimet zyrtare te policise Fier pohojne se jane shoqeruar 18 persona qe jane mar ne pyetje. Ata u lan te lire pasi u pyeten per ngjarjen.

Autoret nuk dihet nese kan pasur maska pasi kan qelluar nga brenda makines, kan nxjerr vetem krahun jashte. I plagosuri ndodhet ne repartin e kirurgjise se spitalit rajonal Fier, ai ruhet me patrull policie jashte deres dhomes. Patrulla policore edhe per ruajtjen e tij se mos i ndodh gje . Po keto burime pohuan se ndaj te plagosurit ka dale flet arresti pasi do te merret edhe ne pyetje

Policia ka ndaluar edhe 38-vjeçarin që mbeti i plagosur

Policia e Fierit ndalon shtetasin që mbeti i plagosur në atentatin që ndodhi më datën 20.11.2016 në lagjen “Afrimi i Ri, Fier, për veprën penale “Veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës”. Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve të Rënda ndaluan shtetasin Ari (Ilirjan) Alinani, 39 vjeç, banues në Delvinë.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi dyshohet si autor për kryerjen e veprës penale “Veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës”, parashikuar nga Neni 301 i Kodit Penal.
Ndalimi i tij u bë në dhomën e paraburgimit të spitalit Fier pasi shtetasi i dyshuar është person i plagosur në ngjarjen dhe ndodhet për mjekim në spital.

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Studimi/ Ekspertët – Jo HEC-e mbi Vjosē https://t.co/XEo2h4UHEt https://t.co/5vBJi0WkCJ
11,380 people follow ALB365
Twitter Pic Thrashie Twitter Pic angie201 Twitter Pic mcskinni Twitter Pic Lorensom Twitter Pic numba1_c Twitter Pic oliannka Twitter Pic woolies0 Twitter Pic gudnylar Twitter Pic berniesp Twitter Pic B_Happy_ Twitter Pic tijana92 Twitter Pic Shyma42 Twitter Pic AndrijaF Twitter Pic frog146 Twitter Pic suparuak Twitter Pic xodlvm13 Twitter Pic Shawncha Twitter Pic adrianol Twitter Pic karineso Twitter Pic soldier_
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Koço Dano – Janina dhe Çamëria do ti kthehen Shqipërisë pas vizitës së Merkelit në Tiranë

Ideatori i Platformës për Shqipërinë Natyrale, Koço Danaj, gjatë një interviste për gazetën SOT, ka kompletuar raportet e tensionuara me...

Close