|E martë, Korrik 25, 2017

Vrasja në Pogradec për një femër 

Pogradec – Krimi i rëndë që tronditi sot qytetin e Pogradecit, duket se ka si motiv sherrin për një femër.

Mësohet se 18-vjeçari Fabio Hila kishte debatuar me autorin Fabio Musollari në facebook për një vajzë që pëlqenin të dy. Sherri mes tyre ka agravuar dhe sot, Musollari ka shkuar në lokalin ku ndodhej bashkëmoshatari i tij Hila dhe ka zbrazur një karikator të tërë.

Mësohet se Hila është i afërm i deputetit të PS, Ilir Xhakolli. Policia e ka arrestuar autorin, Fabio Musollari pak minuta pas krimit. Ai njihej si person problematik në zonë.

***

Një 18-vjeçar është vrarë me automatik, tip “kallashnikov” pasditen e sotme në qendër të Pogradecit. I riu Fabio Hila është qëlluar me breshëri automatiku nga një bashkëmoshatar, i cili u arrestua menjëherë pas krimit.

Policia ka vënë në pranga 18-vjeçarin Fabio Musollarin, i cili tentoi të largohej, ndërsa iu sekuestrua edhe arma me të cilin qëlloi.

Sipas bluve ngjarja ka ndodhur pas një konflikti për motive banale mes dy të rinjve në një lokal në rrugën “Rinia”.

alb365

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Ambasada italiane në Tiranë: Punë të mbarë President Ilir Meta https://t.co/27y7WmgWjv https://t.co/xN7eeqHf5t
11,309 people follow ALB365
Twitter Pic OwenFxtr Twitter Pic Zqyew Twitter Pic MilyarTa Twitter Pic emel_sal Twitter Pic Danchfil Twitter Pic Hanadi80 Twitter Pic Bougainv Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
“Shqiptari më i urryer në botë” Martin Shkreli paguan 2 mln $ për një album muzikor

Shefi ekzekutiv i farmaceutikës, apo i ashtuquajturi “shqiptari më i urryer në botë”, Martin Shkreli ka paguar 2 milion dollarë...

Close