|E shtunë, Prill 29, 2017

Vriten 58 nxënës të shkollës ushtarake 

Pakistan – Të paktën 58 nxënës të shkollës ushtarake dhe rojet janë vrarë pasi militantët sulmuan një kolegj të policisë në qytetin pakistanez të Quetta.

Tre militantë të veshur me xhaketa vetëvrasëse me bombë hynë në kolegj mbrëmjen e të hënës, madje disa burime thanë se ata fillimisht kishin marrë edhe pengje.

Pas një operacioni të madh të sigurisë, i cili ka zgjatur disa orë slmuesit janë vrarë.

Asnjë grup terrorist nuk e ka marrë përgjegjësinë e sulmit, por qytetit Quetta ka parë disa sulme të ngjashme nga militantët islamik vitet e fundit.

Mediat raportuan për tre shpërthime, ndërsa qindra persona u evakuan nga kolegji.

“Unë pashë tre burra në maskuar dhe me kallashnikob,” tha një kadet (nxënës i shkollësh ushtarake) “Ata filluan duke gjuajtur dhe hyri të konviktit, por kam arritur të shpëtoj mbi një mur.”

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Lista e PDIU në 12 qarqe https://t.co/EewK9td4nu https://t.co/G3phtgVea4
11,488 people follow ALB365
Twitter Pic Joseph_I Twitter Pic ana_rdz9 Twitter Pic namethat Twitter Pic misslege Twitter Pic felrncs Twitter Pic Chriscur Twitter Pic Dodis09 Twitter Pic alexfull Twitter Pic daredevi Twitter Pic sammy42r Twitter Pic Princeto Twitter Pic Carinibi Twitter Pic YuukiRus Twitter Pic jsnugs50 Twitter Pic markin_m Twitter Pic edbiocel Twitter Pic Alex_Bub Twitter Pic natali3b Twitter Pic tburt559 Twitter Pic ollita03
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Kokaina nga Mali i Zi, në ambjentet e magazinës së firmës „Rrapo“ edhe një malazes.

     Fier - Magazina qëndrore e komapnisë „Rrapo“ ndodhet në aksin e autostradës Fier – Lushnje , kilometri i...

Close