|E enjte, Qershor 29, 2017

Vriten 58 nxënës të shkollës ushtarake 

Pakistan – Të paktën 58 nxënës të shkollës ushtarake dhe rojet janë vrarë pasi militantët sulmuan një kolegj të policisë në qytetin pakistanez të Quetta.

Tre militantë të veshur me xhaketa vetëvrasëse me bombë hynë në kolegj mbrëmjen e të hënës, madje disa burime thanë se ata fillimisht kishin marrë edhe pengje.

Pas një operacioni të madh të sigurisë, i cili ka zgjatur disa orë slmuesit janë vrarë.

Asnjë grup terrorist nuk e ka marrë përgjegjësinë e sulmit, por qytetit Quetta ka parë disa sulme të ngjashme nga militantët islamik vitet e fundit.

Mediat raportuan për tre shpërthime, ndërsa qindra persona u evakuan nga kolegji.

“Unë pashë tre burra në maskuar dhe me kallashnikob,” tha një kadet (nxënës i shkollësh ushtarake) “Ata filluan duke gjuajtur dhe hyri të konviktit, por kam arritur të shpëtoj mbi një mur.”

Add a Comment

Twitter
ALB365 on Twitter
Latest Tweet: Bashkia – KUJDES nga temperaturat e larta, rrezik zjarri https://t.co/RFNvr9n7Fs https://t.co/55yzDd1Koc
11,392 people follow ALB365
Twitter Pic johnramp Twitter Pic Bougainv Twitter Pic cammipha Twitter Pic olsimust Twitter Pic albanaHa Twitter Pic kwabbybo Twitter Pic PercjaSu Twitter Pic Ianndest Twitter Pic brent633 Twitter Pic ivicespe Twitter Pic dawifey1 Twitter Pic maycol_p Twitter Pic bs_badgu Twitter Pic angie_an Twitter Pic be_be_AT Twitter Pic koseno Twitter Pic GoranPet Twitter Pic devendar Twitter Pic moazreza Twitter Pic shaunteb
Këtë e pëlqejnë %d blogues:
Read more:
Zeqaj : Nuk rikandidojë për kryebashkiak. Kam qënë dhe mbetem socialist .

Fier - Kryetari i Bashkisë së Fierit, Baftjar Zeqaj ka deklaruar se nuk do të kandidojë sërish në zgjedhjet lokale...

Close